Skip to content Skip to footer
Burcu Aslan

Işık nefes kampına, teknik hiçbir bilgisi olmadan sadece; kendime zaman ayırmak, öfke ve panik atak sürecinin düzelmesine katkısı olabilir diye belirten arkadaşımın önerisi ile katıldım. Her şey aslında bez çantalarımız ve içerisinde bulunan bir kaç malzeme ile şekillenmeye başladı. Çemberi oluşturmak için orada bulunan her bir ruh, aslında bir rengi temsilen oradaydı. Birbirimizden hem çok farklı hayatlar yaşıyorduk hem de hayatta işittiğimiz ya da kurduğumuz cümleler kelimesi kelimesine aynıydı ve hayatlarımızın çok fazla benzer yönü vardı. Sonra farkettim ki, her bir kişi benim bir yönümü yansıtıyordu. Aynı zamanda da benim hayatı farklı farklı şekillerde deneyimleyen halim gibiydi. Çok etkilendim. Güldük, ağladık, sarıldık ve her seans birlikte şifalandık. Hiç bir şey tesadüf değildi. Ölüm korkumu hatırladım ki; o seansta öldüğüm anı yaşadım. Ruhumun ayaklarımdan çekilmesinden, sevdiklerimin yanına gidişime ve onları teselli etmeye kadar yaşadım. İki çocuğum var ve sanki iki doğumdan sonra son bir his geldi ve bir doğum için daha hazırlandığımı, sancı çektiğimi ve kendimi doğurmak istediğimi son bir senedir sürekli dile getiriyordum. Anlatması çok güç ancak, şöyle bir deneyim daha oldu; resmen 3.dogumu yaptım, bildiğiniz sancılarla, acılarla birlikte doğumdan sonra yaşadığım o huzur ve şükür hali dahil hepsi vardı. Ama sonradan öğrendim ki zaten; hayatımda birden fazla doğumu deneyimlemek için buradaymışım. Kendimi bulacağım nice doğumlara… Ölmeden önce öldüm ve yeni halimle doğdum çok sükür. Sevgisizlikten dem vururken, kalbim yaradanın sevgisiyle doldu. Sevinçten de ağlamak nasip oldu. 30 yasima kadar duyduğum “Kendini sev” mevzusu bir türlü hayatıma yerleşememişken bir anda gerçekleşti. Sorun yaptığımız her şey bir anda sorun olmaktan çıktı. Hayatta diğer cevapsız kalan bir çok sorum vardı. İşte cevapsız tüm sorularımın ve yargılamalarımın (Kendimi, insanları ve olayları) cevabını da yine olması gerektiği gibi eşleştiğim, çok güçlü bir kadın verdi. Ardından birlikte katıldığımız affetme seansında da çok zorlandık ama şifalandık. Yapılan sohbetler, edinilen bilgiler, hayatımıza katmaya niyet ettiğimiz ritüeller, sessizliğe ne kadar ihtiyacımız olduğunu farketmemiz, seanslardaki etkileyici müzikler ve eşlik eden baş döndürücü kokular, nefes almayı öğrenişimiz ve kendimizle yüzleştiğimiz her an muhteşemdi. Bize bu deneyimleri, bu kadar kısa süre zarfında yaşatan, özel enerjisine hayran kaldığım Melis’e ne kadar teşekkür etsem az. Hayatta kendinize sadece; bir tane hediye verme şansınız varsa o da bu nefes kampı olmalı. Çünkü herkes, kendisine bunu borçlu.

Sevgiler…

Burcu Aslan

Avukat
Gonca Kaya

Nefes’in hayatını değiştirdiğini söyleyen ama yaşadıklarını ifade edemeyen o kadar cok arkadaşım oldu ki.. Ben sorgulayıcı bir tipim, kendim tecrübe etmeden kolay kolay inanmam. Senelerdir deneyimlemek istiyordum ama demek ki zamanı değilmiş. Bambaşka bir programım varken radikal bir kararla son gün kampa gitmeye karar verdim. İyi ki.. Aslında bu yaşıma kadar doğru nefesi alamadığım ilk farkındalığımdı. Her yaşanan, her hikaye, her açılımda kendimi gördüm. İçime döndüm. Aslında bu dünyada yaşadığım, karşılaştığım herşeyin, herkesin, her sözün benim bir yansımam olduğuyla yüzleştim.(bu en zoruydu) Kişisel bir yolculuğa çıktım. küçük Gonca’yla barıştım, sevdim, sarıldım. Sorguladım. Affettim. Yargılamamayı öğrendim. Nefes almanın, vücudumda o nefesi dolaştırmanın bedenimde nasıl farklar yaratabildiğini yaşadım. Muhteşem bir deneyimdi. Hani diyorlar ya anlatamıyorum diye gerçekten öyle.. şimdi hem kendimle hem evrenle cok daha sıkı bir bağ içerisinde olduğumu hissediyorum. Kendi gelişiminiz için hepinizin bir gün bu deneyimi yaşamasını diliyorum. Sorularımı sabırla dinlediğin, cevapladığın, yol gösterdiğin, destek olduğun için çok teşekkür ederim Melis ❤️ kamptaki tüm hocalarımız tüm katılımcı arkadaşlarım hepiniz bu yolculuğumda bana eşlik ettiniz hepimize şifa olsun🥰

Gonca Kaya

Influencer | Content Creator
Yonca Kunacav

Nefesle 2020 yılında tanıştım. Çoğu kişinin ilk deneyimi gibi acayip bir seanstı. Mesela ağız nefesi ile yapıldığını bile bilmiyordum. Her seansta daha da çok nefes alacağımı bilmiyordum. Nefes alamadığımı bile bilmiyordum.
Her bir hücreme nefes gönderdikçe bedenimin ve ruhumun iyileştiğini hissetmek çok huzurluydu.
Hücrelerim nefes aldıkça, oradaki blokajların, bilinçaltının çözülmesi ve senin buna sadece seyirci olman, bütün bunların kendiliğinden olması çok acayip.
Kampa gelirsek şaahane bir deneyimdi.
Hepimiz kendi yarattığımız dünyayı yaşıyor ve kendi yansımalarımızı hayatımıza çekiyoruz. Kabul etmesi belki çok kolay değil ama bunun farkına varmak hayatlarımızı güzelleştiriyor.
Bu farkındalığa ulaşmama destek olduğun için çok teşekkür ederim Melis🙏🏼🤍
İyi ki sana iki yıl önce o mesajı atmışım ve zamanı gelmiş de sana gelmişim 😍
Kendi farkındalığını arttırmak isteyen ve hayatına güzellikleri, bolluk bereketi çekmek isteyen herkese öneririm.
Belki fazla gelecek bu yazdıklarım birilerine ama olsun 🙂 Kendi dünyana ve bedenine köklenmek, evrene, yaradana, neye inanıyorsan ona güvenmek çok huzurlu.
Dünyaya köklenmenin verdiği hissiyatı ya da yaşadığım şeyleri anlatmaya sayfalar yetmez 😄
Çok daha iyi anlamak için bir nefes kampına katılmak isterseniz ne yapacağınızı biliyorsunuz 🫶🏼
Bir sonraki kamp ne zamann Melis?😅

Yonca Kunacav

Dijital İçerik Üretici
Büşra Öner 

Işık nefes kampıyla alakalı o kadar yazmak istediğim şey var ki ama yaşadığım deneyimleri sözcüklere dökebilmem cok güç. Bu kampta Nefesin ne kadar önemli olduğunu anlamam ve aldığım her nefes için şükür de kalabilmenin hazzına vardığıma inanıyorum. Her seanstan sonra yeni farkındalıklar yaşamam ve tüm niyetlerimin aslında cevabını almam çok etkileticiydi. Kamptaki arkadaşlarımla uyumumuz, enerjimiz çok keyifliydi. Onlardan da kendime çok şey kattığıma inanıyorum. Her bir andan huzur duyduğum keyiflendiğim, heyecanlandığım, şaşırdığım ve zaman zaman da içe döndüğüm bir kamptı. Melis’e teşekkür ediyorum. Işığında yürüyeceğimiz nice kamplara.

Büşra Öner 

Muhasebeci
Merve Velimahmutoğlu

Melisciğim, Işığım, güzel kalplim her zaman yanımda olduğun ve yoluma ışık olduğun için sana ve güzel ruhuna ne kadar teşekkür etsem az kalır. Bu kampta kendin gibi güzel ruhları bir araya getirdiğin için, birlikte şifalanmamıza vesile olduğun için şükranlarımı kalpten iletiyorum. Şifalanmaya niyet eden herkesin yolu bir gün elbet senile kesişir. Kalbi açık olan, kalbini açmak isteyen tüm güzel ruhlara şifa olsun…

Merve Velimahmutoğlu

Ev Hanımı
Sevinç Bacakçı

Bu kampa katılmadan önce bu kadar iyi bir sonuç alacağımı düşünmemiştim. Burada ki rahatlama uzun süre gider sanırım:))

Grubun uyumu şahaneydi, sanki herkes özenle seçilerek bir araya gelmiş gibiydi. Birlikte cok keyifli zaman geçirdik. Melis hocam anlattıklarını bizlere o kadar güzel ifade etti ki, bilginin bize kolaylıkla geçtiğini deneyimledim. Benim gibi bu alana ön yargısı olan herkesin nefesi deneyimlemesini tavsiye ederim.

Sevinç Bacakçı

Ev Hanımı
Birnur Sargın 

Bu kamp bana hayatımda biliyorum diyip bilmediklerimi, gördüğümü sanıp görmediklerimi hatırlattı. Tam anlamıyla ifade etmem zor ancak herkesin deneyimleyip kendisindeki değişime bizzat şahit olması gerektiğini düşünüyorum. Nefes benim hayatıma girdiğinden beri içimdeki değişimi dışıma yansıttığımı görüyorum ve bu hayata daha güzel bir pencereden bakmamı sağlıyor. Üstelik bu kampta benim için bir ilk olan aile draması ile tanıştım, waaooww diyebiliyorum tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki birbirini hiç görmemiş ve tanımayan insanlarin bu kadar şeffaf ve bu kadar tüm benliklerini gösterdikleri başka bir ortam olamazdı. Öz benliğimle tanışmak, en saf hali ile Birnur’u görmek ve bunun yaşattığı hissiyat kelimelerle anlatılması çok güç. Her biri ayrı güzel birçok kalple tanışmak, onlarda kendinden parçalar bulmak, gözlerinde kendini görmek yaşanılası bir tecrübeydi. Biz bunu hakkını vererek yaşadık, çok güzel bir grup olduk ve her birimiz güzel enerjilerle kampı sonlandırdık. Sonrakiler için çok heyecanlıyım herkes kendine bu anlamlı hediyeyi vermeli ve kendi özüne dönmeli diye düşünüyorum. Benim 2023 hediyemdi. İyiki diyorum ve 2023 ü bu başlangıcın ardından tüm mucizeleri görebildiğim, hayatıma alabildiğim ve özbenliğimin farkındalığı ile geçirebilmeye niyet ediyorum. Bu deneyimde bana eşlik eden kader yolumuzun kesiştiği tatlı arkadaşlarıma, güzeller güzeli rehberim Melis’ciğime çok teşekkür ederim. Son söz olarak kampın kapanışının küçük notunu eklemek istiyorum; kendini sev, bedenini sar, ruhun huzur bulsun.

Birnur Sargın 

Bankacı
Şule Gamze Atabay

Çok basit görünen duyguların hayatımda ne büyük yaralar açtığını ne kadar beni etkilediğini kampta anladım. O kadar yoğun, o kadar güzel duygular, anlar yaşadım ki kelimelere dökmek yetersiz kalıyor. İnsan hem her şeyi anlatmak istiyor hem de anların sihri bozulmasın diye her şeyi içinde tutmak istiyor. Aslında uzun zamandır aklımda olan bir şeydi böyle bir terapiye katılmak ama güvenebilmek çok önemliydi o yüzden hayatımdaki çok çok önemli insanlardan birinin vesilesi ile gittim kampa. Hem belirsizliğin verdiği karışık duygular hem heyecan. O kadar güzel geçti ki 3 gün. Tanımadığınız insanlarla öyle bir duygu birleşmesi yaşıyorsunuz ki onların acısını, mutluluğunu, gözyaşlarını, kahkahaların birlikte yaşıyorsunuz. Kendiniz şifalanırken onların da şifalanmasından mutlu oluyorsunuz. Farkındalığım arttı. Artık bir davranışta neden bulunduğumu ya da bir duyguyu neden hissettiğimi anlıyorum. En azından farkında oluyorum yaptığım zaman. Hayatımdaki insanları daha çok anlayıp anlayış gösterebilmiyorum çünkü biliyorum ki hepsi benim bir yansımam. Ve dünyaya daha güzel bir gözle bakabiliyorum, farkında olarak mavinin tonunun, yeşilin tonunun… Ve bilinçli olarak şükrediyorum sahip olduklarıma ve olamadıklarıma. Her güne güzel duygu ve düşüncelerle niyet ederek başlıyorum. Bunu gerçeklestirmemde bana yol gösteren sevgili Melis ve Zühal’e, kalbini yüreğini bana açan yol arkadaşlarıma sonsuz tesekkür ederim. Umarım yollarımız yine kesişir.

Şule Gamze Atabay

Bankacı

Hiçbir şey bilmeden araştırmadan çekildiğim bu alan aslında neden diye sorduğum soruları anlamak için cevap verdi bana. Evren, sorduğum ve istediğim için kucak açmıştı. Sitem ettiğimiz duygular aslında kendimizi kabul etmediğimiz gerçeği yüzüme çarptı sonra, her birimizin kendimizin yansıması olduğunu ve çok büyük bir frekansla alanımıza çektiğimizi ve sürekli öğrenme ve bütüne koşmakmış meğerse yaşam. Yaradana isyan etmiyoruz diyip şikayet ve huysuzlukla küçük bir çocuk gibi kendi ruhumuza, benliğimize isyan ediyormuşuz. Tüm mesele ruhunu kabul etmek. Olabildiğince sade, huzurlu ve barışçıl. Çok klişe gelebilir bir çoğunuza ama sadece her şey senin için ve olması gereken gerçek senin sevgide kalma yolculuğun diyebilirim. Bu farkındalıkları hayatıma katan sevgili Melis ve Zühal Hocam, iyi ki bu kampa katılmışım, şimdi kendimi tanıyorum. Hep birlikte sevgide kalalım.

Eylül Karatay

Sigortacı
Deniz Erol

Şuradan başlayabilirim ki sabahları anksiyetik uyanmamak, kalp ağrısını çoook daha az hissetmek müthiş bir şeymiş, hayat kalitemi direkt etkiledi. Şu an kesinlikle daha sakin hissediyorum. Endişenin endişesi kesinlikle devam ediyor ama üzerimde değişik bir sakinlik de var. Zihnimi biraz daha temiz hissediyorum, yani aslında biraz da olacağına varır diyip akışına bırakıyorum sanırım ve daha fazla olumlu konuştuğuma dikkat ettim. Zaten bunu yapmaya çalışıyordum ama bununla ilgili inancım çok fazla yoktu ve hep senin söylediğin şey yankılanıyor kafamda “bir sebebi vardır bunun da bir sebebi vardır” ve sonra sebebi görüyorum, çok tuhaf… Bu hafta çok yerli yersiz sinirlenmediğimi fark ettim ya da bir şeylere daha çözüm odaklı yaklaşıyorum. Telaşlarım biraz daha aza indirgendi. Normalde mantığımla hareket etmeye çalışıyorum ama dün şöyle söyledim “kalbim böyle hissediyor” sanırım onu seanslar sırasında anladım. Yani başka birinin ailesinin karakterine bürünürken kafamda bana biri bunu yap bunu yap diye söylemiyordu, tamamen kalbimden geçeni ve hissiyatımı paylaşıyordum ve sanırım orada kalbimle bakmayı öğrendim artık bilmiyorum haha. Bu ayrımı tam olarak anlayabildiğimde çok daha iyi olacak sanırım. Ve Yaradan’la bağ kurmayalı çok uzun süre olmuştu, yani hep konuşuyorsun bir şeyler paylaşıyorsun inanıyorsun ama gerçekten bunu ne kadar gönülden bağ kurarak yapıyormuşum orası tartışılır. O tarafla da iletişimi kuvvetlendirmek iyi geldi. Her şey için sonsuz teşekkür ederim tekrar. Bize verdiğin şifa önüne kat kat ışık olarak yayılsın. İyi ki tanışmışız, yaptığınız her şeye inanılmaz saygı duydum bir kere daha. Ne güzel insanlarsınız ikiniz de 🤍

Deniz Erol

INF Ajans Kurucu
Aleyna Elibol

Nefes kampına ilk geldiğimde bir kaç endişem vardı. Tam olarak anlayamamıştım nefesi ve hayatımıza katacağını düşündüğüm mucizelerini. İlk seans sonra şok etkisi yarattı bende. Bir süre arkadaşımla birlikte kendimize gelemedik. Her seansta çok daha farklı biri haline geldiğimi hissediyordum. Daha dingin ve huzurlu bir ben olarak. İşte o an anladım ki sınırda, sınırsız olan da biziz. Temiz enerjisiyle hayatıma dokunan bir sürü güzel insan tanıdım bu sürede. Hepsinin yeri bende cok ok ayrı. Beni bu kampla bu süreçle ve birbirinden harika ruhlarla buluşturan canım Melis’e çok tesekkür ederim. Birlikte nice harika vakit geçireceğimiz, birlikte çok sey öğreneceğimiz ve öğreteceğimiz kamplara.

Aleyna Elibol

Oyuncu
Gözde Ütkür

Sadece nefes seanslarını deneyimlemek, kendime biraz alan yaratmak için katıldığım kampta beklentimin çok üstünde farkındalıklarla ve deneyimlerle döndüm. Tüm bu yaşadıklarımızın sadece 3 günde olduğuna inanmak zor. Sevgili Melis’in kamp boyunca ve sonrasında da bilgisini hiç tereddût etmeden cömertce paylaşması, zorlandığım yollardan geçerken şefkatle yanımda durduğu için ne kadar teşekkür etsem az. İyi ki yollarımız kesişti. İmkanı olan herkesin kendine bu hediyeyi vermesi dileğimle.

Gözde Ütkür

Diş Hekimi / Ortodontist
Duygu Işık

Kamp, ilk gün mucizelerini göstermeye başladı. Ve tamamlandığında dönüşüm yaşadığımızı, farkındalığımızın arttığını, bazı duygularımızı bıraktığımızı, bazı düşünce kalıplarımızı sildiğimizi, kendimizde ve birbirimizde farkettik. Nefes seansları, ritüeller, mauna, yin yoga, sürprizler ve dahası… Her anımız cok etkileyiciydi. İnanması güç deneyimler yaşadık. Birbirimize iyi rezone olduk ve kamp hic bitmesin istedik:) Bize bu alanda kalbini açtığı için Sevgili Melis’e çok teşekkür ederim.

Duygu Işık

Ekonomist
İrem Özbay

Nefes Kampında yaşadıklarımı keşke yazıya dökebilsem fakat bunu yaşayarak deneyimlemenizi tercih ederim. Kesinlikle insanları yanlış yönlendirmek istemem. Kısaca bulduğum bilgileri ve alıntıları daha iyi size yansıtmak için paylaşıyım buradan. Sormak istediğiniz sorularınız varsa @melisisikofficial danışabilir yada destek alabilirsiniz.
Aslında nasıl nefes alıyorsak öyle yaşıyoruz.
Anne karnında başlayan bir yolculuk bu.
Doğumumuzla beraber ilk nefesi alırız. O andan itibaren yaşamımız boyunca pek çok duygusal durumlar yaşarız. Bunlara büyük- küçük demeden travma diyoruz. Her bir travmamıza karşılık bedenimizde ve nefesimizde bir iz oluşur. Her duyguya ait nefes alış verişimiz farklıdır. Korku, öfke, üzüntü, keder, neşe, mutluluk gibi her duygunun nefes alış verişi farklıdır. İşte bu izler eşliğinde her birimizin bir nefes kalıbı oluşur. Nefesimiz bizim nasıl bir yaşam içinde olduğumuzu, algımızı gösterir.  Yaşamınızda olaylara verdiğimiz tepkiler değiştiğinde nefesimiz de değişecektir.
Nefes terapisi ile değişen nefesinizle bu duygular da dönüşecektir, yaşamınız dönüşecek, değişecektir. Nefesle yeniden doğmak, yeni bir sen olman mümkün…

Bu nefes terapisi boyunca sadece seansa özel bir nefes alma tekniği uygulanır. Dairesel, birbiriyle bağlantılı ağız nefesi alınır verilir. Nefesle dolan akciğerler baskı yaparak diyafram kasını aşağı iterek karnın şişmesini sağlar. Nefes terapisi diyafram kası  ile alt karın ve karından, akciğerle alınan  göğüs nefesiyle de her 3 bölgede bütünleşmiş nefes alış verişi yapılır. Nefes verişler sırasında çene gevşek ve rahat nefes veriş sağlanmalıdır. Entegrasyona geçmiş bir nefeste bilinç altı kapıları açılır. Danışan, nefes terapisi etkilerini o esnada beden üzerinde uygulanan basılar ve olumlalar ile yaşamaya başlar.

İrem Özbay

Influencer